top of page

Kompas Dnia - jak rozegrać zwrot na wskaźniku ISM?

📖Opowieść o sytuacji gospodarczej USA, to przede wszystkim opowieść o gospodarce dwóch prędkości. Z jednej strony mamy silny sektor usług technologicznych czyli spółek z grupy long duration, które zyskują podczas spadku rentowności obligacji oraz luzowaniu warunków finansowych w systemie. Z drugiej, mamy do czynienia z firmami z tzw. realnej gospodarki czyli spółek z grupy short duration (tj. małe i średnie spółki, sektor finansowy, surowcowy, energetyczny, przemysłowy itp.) które są bardziej wrażliwe na bieżące zmiany w gospodarce i dotąd radziły sobie zdecydowanie słabiej.


🧑‍🔬🧮Nasze analizy i wskaźniki wyprzedzające przewidują znaczący wzrost wskaźnika ISM w USA w roku 2024, nawet do poziomu 60.


Jakie perspektywy mają przed sobą określony sektory na rynkach akcji?

📈Silny wzrost wyceny spółek technologicznych w 2023 roku zdyskontował już poziom PMI w okolicach 60-65. Z kolei sektory takie jak "small caps", finansowy, dóbr konsumpcyjnych, przemysłowy czy wydobywczy (czyli spółki z grupy short duration) wyceniane są na poziomie zgodnym z bieżącym wskazaniem ISM.Naszym zdaniem, rok 2024 zapowiada się obiecująco właśnie dla tych sektorów, co czyni je atrakcyjnymi opcjami inwestycyjnymi.

Jakie spółki będą liderami w tych sektorach? Jakie spółki mogą zyskać najwięcej w tym środowisku?

Dołącz do Kompas Premium i zyskaj odpowiedzi na te pytania. Otrzymaj dostęp do naszych portfeli oraz unikalnych modeli i narzędzi, które pomogą Ci wybrać najlepsze spółki, potencjalnych liderów kolejnej fali hossy.


W Kompasie Rynkowym doskonale rozumiemy, że w dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, dostęp do rzetelnych, aktualnych i przede wszystkim skutecznych analiz rynkowych jest kluczem do osiągnięcia sukcesu inwestycyjnego. Z tego powodu uruchomiliśmy usługę Kompas Premium, która ma na celu otworzyć Tobie drzwi do głębszego zrozumienia rynków globalnych, uzyskując przewagę, której potrzebujesz, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.


Dlaczego Kompas Premium?

  • Ekskluzywne Analizy: Otrzymuj dostęp do pogłębionych raportów i analiz, które zapewniają jasny obraz na dynamikę zarówno rynków wschodzących jak i rozwiniętych, efektywne strategie i modele dla rynku akcji i wiele więcej. Nasze raporty są przygotowywane przez doświadczonych praktyków, którzy codziennie śledzą rynek, aby dostarczać Ci kluczowych informacji, bez zbędnego szumu informacyjnego.

  • Unikalne Modele I Strategie: Dzięki naszym unikalnym rozwiązaniom, zawsze będzie krok przed rynkiem, dopasowując się i podążając za aktualnym cyklem rynkowym i biznesowym.

  • Zwiększ Swoją Efektywność: Nie będziesz już potrzebował przeglądać codziennie setek stron, analiz, komentarzy, które często są niespójne ze sobą i trudno ocenić co ma znaczenie dla rynków a co jest zwykłym szumem informacyjnym. W Kompasie wybieramy to co jest najważniejsze w kontekście rynków, a wszystko przedstawione jest w ramach spójnej strategii co ułatwia zrozumienie.

  • Oszczędność Czasu I Pieniędzy : Dzięki gotowym unikalnym modelom i strategiom, nie musisz już spędzać wielu godzin w tygodniu na śledzeniu i analizowaniu tego co się dzieje na rynkach. Oszczędzisz pieniądze na płatnym dostępie do danych i innych portali, które tylko wprowadzają chaos i nadmiarowy szum informacyjny. W Kompasie Premium wystarczy kilka minut w tygodniu aby skupić się tylko na tym, co tak na prawdę warte jest Twojej uwagi i skutecznie ocenić to w jakim miejscu swojego cyklu znajdują się aktualnie rynki.

  • Bezpośrednie Wsparcie Zespołu: Jako subskrybent Premium, będziesz miał bezpośredni dostęp do naszego zespołu analityków. Masz pytania? Szukasz szczegółowych wyjaśnień? Nasi eksperci są tutaj, aby pomóc.

  • Przewaga Informacyjna: W świecie, w którym informacja to potęga, Kompas Premium zapewnia Ci dostęp do ekskluzywnych danych, prognoz i perspektyw, które nie są ogólnodostępne w mainstreamowych mediach. Bądź krok przed innymi inwestorami, dysponując wiedzą, która może zdecydować o sukcesie Twoich inwestycji.

  • Wsparcie W Decyzjach Inwestycyjnych: Nasze strategie i modele są projektowane tak, aby wspierać Cię w podejmowaniu właściwych decyzji inwestycyjnych, sprawiając że robisz to z większą pewnością i pełną świadomością, dzięki czemu czujesz się komfortowo i bezpiecznie otwierając i trzymając w portfelu określone instrumenty.


Dołącz do Kompas Premium już Dzisiaj

Inwestowanie bez wsparcia ekspertów może być jak żeglowanie bez kompasu. Kompas Premium to Twój przewodnik po burzliwych wodach rynków finansowych, oferujący ciągłą aktualizację wiedzy i narzędzi niezbędnych do osiągnięcia celów inwestycyjnych.

Nie zwlekaj i nie oczekuj bezczynnie na przyszłe sukcesy. Zacznij budować je dziś z Kompas Premium. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele inwestycyjne.Szczegółowe omówienie strategii inwestowanie opartej na ISM i PMI znajdziesz w niedawno opublikowanym wpisie: Kompas Dnia - strategia wykorzystania faz cyklu gospodarczego na rynkach akcji (cykl edukacyjny).


Pozdrawiam

Radosław

Comments


bottom of page