top of page

Kompas Inwestycyjny: najlepsze akcje AI i biotechnologii na 2024 Rok!

W 2024 roku świat finansów i technologii żyje w rytmie sztucznej inteligencji, a Nvidia (NVDA) przoduje wśród 39 najlepiej ocenianych akcji do kupienia i obserwacji, według naszego Rankingu Kompasu. Nie tylko Nvidia cieszy się wysokimi ocenami w naszych rankingach i rekordowymi poziomami cen akcji. Podobnie wyglądają inni liderzy branży AI tacy jak Salesforce.com (CRM), Arista Networks (ANET), Super Micro Computer (SMCI) i CrowdStrike (CRWD).

Wraz z nimi na liście znalazły się również potęgi sektora chipów – Broadcom (AVGO) i Rambus (RMBS), które wraz z Nvidią kształtują przyszłość całej branży. Nie można również pominąć innych znaczących graczy technologicznych, takich jak DocuSign (DOCU), Dynatrace (DT), Globant (GLOB) oraz debiutant z 2022 roku, GigaCloud Technology (GCT).


Również sektor biotechnologiczny przeżywa swój boom, z Regeneron Pharmaceuticals (REGN), Neurocrine Biosciences (NBIX) i Vertex Pharmaceuticals (VRTX) na czele. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie wymienione firmy pochodzą z naszych czołowych 20 grup branżowych, spośród 197 branż śledzonych przez Ranking Kompasu, co jest kluczowe, gdyż zwycięskie akcje najczęściej wywodzą się z najlepiej ocenianych sektorów.


Nie można również ignorować sektora cyberbezpieczeństwa, gdzie firmy takie jak Palo Alto Networks (PANW), Cloudflare (NET), Zscaler (ZS) i Gen Digital (GEN) dołączają do CrowdStrike na liście wartych obserwacji.


Warto również zauważyć, że akcje takie jak PANW, CRWD, ZS, GEN i NET już od dawna znajdują się na czele naszych rankingów, podobnie jak AMD, AVGO i NVDA, kontynuując trendy AI z poprzedniego roku.


Dla inwestorów, Ranking Kompasu to kluczowe narzędzie do śledzenia klasyfikacji i ocen każdej z tych obserwowanych akcji w nadchodzącym roku i sezonie wyników finansowych.

Codziennie monitorujemy ponad 400 spółek z rynku polskiego i ponad 9000 spółek z rynku amerykańskiego. Co więcej, każda z firm znajdująca się w Rankingu Kompasu wyróżnia się, przewyższając co najmniej 90% wszystkich spółek pod względem kluczowych czynników wyboru akcji, które zdefiniowaliśmy na podstawie badań i analiz przeprowadzonych na kilku tysiącach spółek na przestrzeni ostatnich 50 lat.


Oczywiście, nasze oceny są tylko jednym z elementów równania przy ocenie akcji. Zawsze należy również sprawdzić wykres cen akcji, aby ocenić, kiedy kupować, sprzedawać lub trzymać.

Wykorzystując Ranking Kompasu, możesz skupić się wyłącznie na najlepszych aktualnie spółkach na rynku. Oceny kompasu pozwalają zajrzeć pod maskę i ocenić fundamentalne i techniczne zdrowie firmy. Zarówno rankingi akcji, jak i oceny akcji pomagają zrozumieć, co warto kupować i obserwować na rynku.


Ponadto kluczowe jest zrozumienie, w jakim środowisku się obecnie znajdujemy. Czy jest to rynek byka, na którym większość akcji rośnie? Czy rynek niedźwiedzia, na którym większość akcji spada? A może to czas zmiennej, chaotycznej i niepewnej sytuacji, kiedy indeksy rynkowe mają tendencję do nieosiągania żadnych trwałych postępów? W tym celu prowadzimy w Kompasie Rynkowym szereg badań i analiz, które udostępniamy naszym subskrybentom w formie czytelnych, codziennie aktualizowanych narzędzi, modeli i wskaźników.


Podsumowując, 2024 rok obfituje w obiecujące możliwości inwestycyjne w sektorach AI i biotechnologii. Teraz i Ty możesz uzyskać dostęp do naszych unikalnych narzędzi i modeli. Zarejestruj się już teraz i dołącz do wyjątkowej społeczności Kompas Premium, aby być na bieżąco i nie przegapić najnowszych trendów ani akcji spółek, które mogą zdefiniować przyszłość na rynkach i okazać się liderami kolejnej hossy. Z Kompas Premium zawsze będziesz o krok przed rynkiem.


Potrzebujesz więcej informacji?Pozdrawiam

Maciej Czajka

Comments


bottom of page