top of page

Modele Kompasu pobiły rynek! Zarobiły +19,47% w dwa miesiące! Poznaj szczegóły.

Minęły dwa miesiące od naszego wpisu z 28 listopada 2023 roku, w którym po raz pierwszy zdecydowaliśmy się upublicznić nasz unikalny ranking spółek Kompasu, a konkretnie spółki które były w tamtym okresie na jego czele. Postanowiliśmy zatem dokonać weryfikacji i sprawdzić, jak radziły sobie owe spółki w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, licząc od daty publikacji tej wiadomości w mediach społecznościowych.

Ranking najlepszych 17 spółek na dzień 28 listopada 2023 roku.


Link do wiadomości: kliknij


Założyliśmy, że 29 listopada dokonano zakupu akcji wszystkich wymienionych spółek, inwestując w każdą z nich równą wartość kapitału i trzymając je do dzisiaj.

Oto skład portfela:


Jakie wyniki osiągnął ten portfel spółek i jak prezentuje się stopa zwrotu za ostatnie 2 miesiące?


Oto wyniki:


 • Ogólna stopa zwrotu z portfela (17 spółek): +8,96% w ciągu 2 miesięcy.

 • Stopa zwrotu z indeksu WIG: +0,28% w tym samym okresie.

 • Maksymalne obsunięcie na kapitale (drawdown) 2,19%

 • Najwyższą stopę zwrotu zanotowała spółka DIGITANET (DIG), osiągając imponujące +52,82%.

 • Najmniej korzystnie wypadł Harper, z wynikiem -40,34%.
Postanowiliśmy stworzyć jeszcze jeden portfel, w którym dodaliśmy jeden warunek. Inwestujemy tylko w akcje, które są na czele rankingu i dodatkowo wg. naszego modelu fundamentalnego mają najwyższą ocenę "A", tj. F*=A.

Skład takiego portfela wyglądałby następująco:


 • Ogólna stopa zwrotu z portfela (7 spółek): +19,47% w ciągu 2 miesięcy.

 • Stopa zwrotu z indeksu WIG: +0,28% w tym samym okresie.

 • Maksymalne obsunięcie na kapitale (drawdown) 2,11%

 • Najwyższą stopę zwrotu zanotowała spółka Makarony Polskie (MAK), osiągając imponujące +51,4%.

 • Najmniej korzystnie wypadł Alior, z wynikiem -6,07%.Poniżej prezentujemy również wynik portfela spółek amerykańskich, który pojawił się w tej samej wiadomości w listopadzie 2023roku.


Ranking najlepszych 17 spółek na dzień 28 listopada 2023 roku.


Wybierając najlepsze 17 spółek z naszego rankingu i stosując prostą strategię kup i trzymaj, można było uzyskać stopę zwrotu wynoszącą blisko 11% za okres 2 miesięcy inwestycji.

Przy zastosowaniu prostych metod zarzadzania ryzykiem ten wynik mógłby być jeszcze lepszy.

W tym samym czasie indeks S&P500 wzrósł o 7,08%.


Podobnie jak w przypadku spółek z GPW, postanowiliśmy wykonać jeszcze jeden portfel, w którym dodaliśmy jeden warunek. Inwestujemy tylko w akcje które są na czele rankingu i wg. naszego modelu fundamentalnego mają ocenę "A", czyli najwyższą, tj. F*=A.

Skład takiego portfela wyglądałby następująco:


 • Ogólna stopa zwrotu z portfela (6 spółek): +16,90% w ciągu 2 miesięcy.

 • Stopa zwrotu z indeksu S&P500: +7,35% w tym samym okresie.

 • Maksymalne obsunięcie na kapitale (drawdown) 6,88%

 • Najwyższą stopę zwrotu zanotowała spółka Fabrinet (FN), osiągając imponujące +28,24%.

 • Najmniej korzystnie wypadł Dorian (LPG), z wynikiem -5,57%.Co ciekawe, w przypadku wszystkich portfeli proste zasady analizy technicznej jeszcze bardziej poprawiłyby osiągane wyniki. Jeśli dodamy do tego nasze modele makro, zmienności, płynności dostępne w ramach Kompasu Premium otrzymujemy pełnowartościowy, wielowymiarowy proces, który daje nam ogromną przewagę nad tymi, którzy takim procesem nie dysponują.


Osiągane wyniki to nie jest przypadek.

Na początku listopada 2023 roku zdecydowaliśmy się wziąć udział w grze giełdowej #ParkietChallenge. Nasz portfel prowadzony według naszego procesu zajął ostatecznie 21 miejsce z miesięczną stopą zwrotu na poziomie 17,81%, deklasując ponad tysiąc innych uczestników i znalazł się w gronie 2% najlepszych portfeli w tej rywalizacji.

Parkiet Challenge jest znanym konkursem inwestycyjnym, który przyciąga uczestników z całego kraju, dając im możliwość wypróbowania swoich umiejętności inwestycyjnych w realistycznym środowisku giełdowym. Zajęcie tak wysokiego miejsca w tak prestiżowym wydarzeniu jest dla nas kolejnym dowodem na to, że właściwy proces inwestycyjny połączony z odpowiednią cierpliwością i dyscypliną pozwalają regularnie osiągać ponadprzeciętne stopy zwrotu na giełdzie bez względu na panującą koniunkturę.
Teraz i Ty możesz uzyskać dostęp do naszych unikalnych narzędzi i modeli!

Zarejestruj się już teraz i dołącz do wyjątkowej społeczności Kompas Premium, aby być na bieżąco i nie przegapić najnowszych trendów ani akcji spółek, które mogą zdefiniować przyszłość na rynkach i okazać się liderami kolejnej hossy. Z Kompas Premium zawsze będziesz o krok przed rynkiem.


Potrzebujesz więcej informacji?


Z wyrazami szacunku

Maciej Czajka


Comments


bottom of page